Landskrona 2018-07-29

Domare: Anette Erlandsson

Antal deltagande hundar: 2 valpar & 54 vuxna

(Med reservation för eventuella fel)

 

 

Hanar
Tikar
Valpklass 1 (0)
Valpklass 1 (1)
1. 1. Bergkällans Starshine HP, BIR-valp
2. 2.
3. 3.
4. 4.

 

 

Valpklass 2 (0) Valpklass 2 (1)
1. 1. Perchwater Happy Heart HP, BIR-valp
2. 2.
3. 3.
4. 4.

 

 

Juniorklass (6) Juniorklass (7)
1. Line Sam Gaze For Hugs HP, BIS-junior 1. Allert´s Rose Garden HP
2. Wavecatcher Ready To Rock HP 2. Wavecatcher Rock´N´Romance HP
3. Hitch-Cock´s Devils Helmet HP 3. Brightwood´s Quail HP
4. Libell´s To The Manor Born 4. Line Sam Xlnt Destiny HP

 

 

Unghundsklass (3) Unghundsklass (5)
1. Art-Wave´s Croque Monsieur HP, BIS-unghund 1. Jaktkamrats Dimma HP
2. SE JV-17 Perchwater Follw Your Dream HP 2. Wavecatcher Notable Daiquiri HP
3. Suncox Light´s On 3. Quality Dreams Playing With Fire
4. 4. Skumparps Knight Rider

 

 

Öppen klass (6) Öppen klass (11)
1. Paisley´s Mackenzie HP 1. Bright Dream´s Go Girl HP
2. Oakbeach Take A Chance On Me HP 2. Wavecatcher Euphoric Butterfly HP
3. Skumparps Lookin For Me HP 3. Jaktkamrats Kuta HP
4. Boots-Cocker Harts Of Gold 4. Suncox Dressed Up For Date HP

 

 

Championklass (5) Championklass (6)
1. Ch. Wavecatcher Divine Delight HP 1. Ch. Wavecatcher Euphoric Bubbles HP
2. Ch. Suncox Magic Boom Box HP 2. Ch. Line Sam Amazing Hug HP
3. Ch. Backhills Living The Dream HP 3. Ch. Art-Wave´s Madame Muffins HP
4. Ch.Line Sam Xellent Taste HP 4. Ch. Suncox Uptown Girl HP

 

 

Veteranklass (2) Veteranklass (3)
1. Ch. Manaca´s It´s In His Kiss HP, BIR-veteran 1. Ch. Wavecatcher Summertime Bluepearl, BIM-veteran
2. Lönnbackens Black Magic HP 2. Ccokergold Rush To The Top
3. 3. Bergkällans Indios Cheyenne
4. 4.

 

 

Bästa hanhundklass Bästa tikklass
1. Line Sam Gaze For Hugs, BIM 1. Ch. Wavecatcher Euphoric Bubbles, BIR
2. Ch. Wavecatcher Divine Delight 2. Allert´s Rose Garden
3. Ch. Suncox Magic Boom Box

3. Ch. Line Sam Amazing Hug

4. Ch. Backhills Living The Dream 4. Bright Dream´s Go Girl