Kalender 2020

(Med reservation för eventuella fel)

 

 

Datum
Ort
Arrangör
Domare (Cockerspaniel)
Sista anmälningsdag
Juni
       
lör 6
Norrköping
Östergötlands KK (Nationell)
Cindy Pettersson
INSTÄLLD
lör 6
Leksand
Mario Sonia Marques, Portugal
INSTÄLLD
sön 7
Leksand
Dalarnas KK (NORDIC)
Orlagh Murray, Irland
INSTÄLLD
lör 13
Gränna
Karin Brostam
INSTÄLLD
sön 14
Vänersborg
Gudrun Brunnström
INSTÄLLD
sön 14
Vännäs
Västerbottens KK (Nationell)
Gunnar Nymann, Danmark
INSTÄLLD
lör 27
Alfta
Bertil Lundgren
INSTÄLLD
lör 27
Överkalix
Norra Norrbottens KK (Internationell)
Jeanette Balkan, Danmark
26 maj / 2 juni kl.12
sön 28
Överkalix
Kerstin Henriksson
26 maj / 2 juni 12 kl.12
sön 28
Borås
Michael Ganzer
28 maj / 4 juni kl.12
     
 
Juli
lör 4
Sunne
David Shields, Storbrittanien
9 juni kl.12
lör 4
Piteå
Kjell Svensson
INSTÄLLD
fre 10
Tvååker
Hallands KK (Internationell)
Rudy Feyaerts, Belgien
4 juni / 11 juni kl.12
lör 11
Tvååker
Hallands KK (Nationell)
Jadwiga Konkiel, Polen
4 juni / 11 juni kl.12
lör 11
Högbo
?
?
sön 19
Piteå
Södra Norrbottens KK (Internationell)
Zeferino Silva, Portugal
5 juni / 19 juni kl.12
sön 19
Västerås
Herdis Hallmarsdottir, Island
18 juni / 25 juni kl.12
lör 25
Ransäter
Värmlands KK (NORDIC)
Kurt Nilsson
30 jun / 7 juli kl.12
lör 25
Örnsköldsvik
Zorica Blomqvist
5 juli kl.12
sön 26
Sundsvall
Joakim Ohlson
5 juli kl.12
sön 26
Landskrona
Barbara Ward, Storbrittanien
29 juni
       
Augusti
sön 2
Svenstavik
Joel Lantz
25 juni / 2 juli kl.12
lör 8
Ronneby
Blekinge KK (NORDIC)
Theres Johansson
10 juli 14 juli 12 kl.12
sön 9
Askersund
Örebro Läns KK (Nationell)
Jeanette Balkan, Danmark
8 juli / 15 juli kl.12
lör 15
Norrköping
?
?
sön 16
Eskilstuna
Joel Lantz
20 juli / 27 juli kl.12
lör 22
Märsta
Stockholms Kennelklubb (Internationell)
Rita Kadike-Skadina, Lettland
21 juli / 28 juli kl.12
sön 23
Ljungskile
Västra KK (Nationell)
Eva Liljekvist Borg
23 juli / 30 juli kl.12
fre 28
Gotland
?
?
lör 29
Karlsborg
Bertil Lundgren
?
lör 29
Gotland
Gotlands KK (Nationell)
?
28 juli / 4 aug kl.12
sön 30
Gotland
Gotlands KK (NORDIC)
Kitty Sjong, Danmark
28 juli / 4 aug kl.12
sön 30
Karlsborg
Bjarne Sörensen, Danmark
?
       
September
lör 5
Öland
Småland/Öland KK (Nationell)
Benny Blidh von Schedvin
3 aug / 11 aug kl.12
sön 6
Högbo
Csaba Zsolt Lokodi, Romania
3 aug / 11 aug kl.12
lör 12
Falsterbo
Sydskånska KK (Nationell)
?
?
sön 13
Gimo
Uppsala Läns KK (Nationell)
Magdalena Karlsson
10 aug / 17 aug kl.12
lör 19
Mörrum
?
?
lör 26
Eskilstuna
Sarah Amos Jones (valpar + hanar)
?
lör 26
Eskilstuna
Andrew Jones (tikar)
?
         
Oktober
lör 10
Sundsvall
?
?
lör 24
Mjölby
Christina Daniels
?
lör 31
Växjö
Småland/Öland KK (Internationell)
Carol Mulcahy, Irland
21 sep / 29 sep kl.12
     
November
lör 7
Åstorp
Birgitta Svarstad
?
lör 14
Rättvik
Theres Johansson
28 okt kl.12
sön 15
Rättvik
Lars Widén
28 okt kl.12
lör 21
Frösön
?
?
sön 22
Frösön
?
?
     
December
 
lör 12
Stockholm
SKK (NORDIC, Crufts-kvalificerande)
?
?
lör 12
Stockholm
SKK (NORDIC, Crufts-kvalificerande)
?
?